22,90

TYMIÁN prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na použitie problémov s pokožkou
účinky-esenciálneho-oleja podpora imunitného systému
účinky-esenciálneho-oleja upokojuje žalúdočné problémy
účinky-esenciálneho-oleja
prírodné tonikum
účinky-esenciálneho-oleja pomáha pri respiračných ťažkostiach s dýchaním
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

4 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej TYMIÁN na kašeľ, chrípku a prechladnutie

Esenciálny olej Tymián je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou vrchných častí kvetov dúšky tymiánovej. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi bylinné vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je najznámejší pre svoje schopnosti bojovať proti kašľu, chrípke, nádche a prechladnutí. Jeho dezinfekčné, antibakteriálne a protizápalové účinky pomáhajú pri bolesti svalov, ucha, zubov či kosti a kĺbov. Lokálna aplikácia v kombinácii s nosným olejom zmierňuje a rieši kožné ochorenia ako akné, pleseň, vyrážky, svrab či ako prísada do šampónov proti plešatosti a lupinám. Esenciálny olej z tymiánu sa využíva pri respiračných ochoreniach, uvoľňuje ťažké dýchanie so svojimi protizápalovými účinkami, odhlieňuje a zmierňuje dráždivý a dusivý kašeľ. Svojou jedinečnou vôňou je vhodný na použitie v saune a wellness, na dezinfekcie povrchov a vzduchu v byte, na výrobu kozmetiky pre osobnú hygienu, ako vôňa do auta či do práčky a sušičky.

Prírodný esenciálny olej Tymián Plant Therapy
Esenciálny olej Tymián na svrab
Esenciálny olej Tymián na kožné ochorenia
Esenciálny olej Tymián na trávenie a plynatosť

Základné informácie

Latinský názov: Thymus vulgaris
Krajina pôvodu: Francúzsko, Španielsko
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: vrchné časti kvetov
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Tymián so svojou bylinnou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Tymián je teda vhodné miešať s – Cédrové drevo (Cedarwood), Kamilka (Chamomile), Citrón (Lemon), Zelená mandarínka (Green Mandarin), Rozmarín (Rosemary), Čajovník (Tea Tree) a Bergamot.

Tón vône

 • výrazná tymiánová vôňa, ktorá patrí medzi bylinné vône
 • prenikavá drevitá a bylinná vôňa
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z dúšky tymiánovej
 • Tyhmus vulgaris (Tyhme Linalool) flowering tops

Účinky esenciálneho (éterického) oleja z tymiánu

Prírodný esenciálny olej Tymián (Thymus vulgaris) svojím zložením má tieto účinky:

 • protiplesňový, protizápalový
 • antibakteriálny

Ako používať tymiánový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Tymián je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • pôsobí ako prírodné tonikum
 • vhodné na prečistenie problémovej pokožky
 • možnosť použiť aj do čistiacich prostriedkov
 • pomáha uvoľniť dýchanie a dýchacie cesty
 • pomáha pri trávení a žalúdočných problémoch
 • posilňuje imunitný systém človeka (funguje ako prírodná obranyschopnosť organizmu)
 • vhodný pri pľúcnych ochoreniach ako kašeľ, bronchitída a faryngitída
 • na črevné zápaly, infekcie močových ciest (cystitída, uretritída)
 • vhodný po antibiotickej liečbe
 • zlepšuje trávenie a znižuje nadúvanie
 • stimuluje cirkuláciu krvi v tele a zvyšuje nízky krvný tlak
 • zlepšuje náladu, vytvára pozitívnu a energizujúcu atmosféru zvýšením hladiny dopamínu a serotonínu
 • veľmi obľúbený v kombinácií s kamilkovým esenciálnym olejom
 • aktívne pôsobí na našu odvahu, sebadôveru a rozvážnosť
 • používa sa na ošetrenie mastnej pleti
 • ako prísada do prírodných šampónov pre mastné vlasy (ošetruje tiež pokožku hlavy od vyrážok)
 • vhodný do masážnych zmesí pri chrípke, kašli či prechladnutí (aplikujte priamo na hrudník spredu a zo zadnej časti)

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Tymián v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie tymiánového oleja pomáha uvoľňovať ťažké dýchanie a odhlieňuje. Mimoriadne účinný pri chrípke, nádche a prechladnutí pretože svojimi dezinfekčnými a antibakteriálnymi účinkami ničí vo vzduchu baktérie, vírusy a choroboplodné zárodky. Jeho benefit je nezameniteľný pre podporu a ochranu imunitného systému. Vhodný na inhaláciu po antibiotickej liečbe. Svojimi účinkami uvoľňuje tráviace ťažkosti, eliminuje žalúdočné baktérie a pomáha pri nadúvaní. Zlepšuje náladu zvýšením hladiny dopamínu a serotonínu.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Tymián do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Tymián v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Tymián v kombinácií s nosným kokosovým olejom čistí a dezinfikuje kožné ochorenia ako akné, pleseň a vyrážky. Zmes je vhodné aplikovať na hrudník a zadnú časť chrbta pre zmiernenie kašľa a prechladnutia. Účinky pôsobia pozitívne na mastnú pleť a využíva sa tiež do rôznych kozmetických výrobkov, napríklad šampónov (ošetrenie vyrážok na hlave, proti lupinám).

Riedenie esenciálneho oleja Tymián s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja tymián s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja z tymián priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Tymián je vyrobený z dúšky tymiánovej, ktorý pochádza z Francúzska a Španielska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Tymián je na kašeľ, chrípku a prechladnutie, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Tymián je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Tymián je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná

Podľa bolesti

Bolesť svalov, Bolesť ucha, Bolesť zubov, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový

Podľa použitia

Sauna a wellness, Upratovanie domácnosti, Osobná hygiena, Vône do auta, Pranie a sušička, Odpudzovanie hmyzu

Kožné ochorenia

Akné, Pleseň, Vyrážky, Plešatosť, Lupiny, Svrab

Zdravotné problémy

Dýchanie a astma, Kašeľ a vykašliavanie, Krvácanie ďasien, Myomy a polypy, Pečeň a obličky, Prostata

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “TYMIÁN prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť