22,90

TANGERINE prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja na žalúdočné ťažkosti a problémy
účinky-esenciálneho-oleja znižuje nervové napätieúzkosťstrach
účinky-esenciálneho-oleja podpora imunitného systému
účinky-esenciálneho-oleja na respiračné problémy (čisté dýchanie)
účinky-esenciálneho-oleja na koncentráciu a sústredenie
účinky-esenciálneho-oleja vyhladzujúci účinok na pokožku tela
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

4 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej TANGERINE na imunitu a bolesť brucha

Esenciálny olej Tangerine je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný lisovaním za studena kôry tangerínu odrody pomaranča. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi citrusové vône, ktoré sa radia do vrchných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je vhodný najmä na podporu imunity a imunitného systému ako aj bolesť brucha. Tangerin má antibakteriálne, protizápalové ako aj respiračné účinky, ktoré sú vhodné na relax a meditáciu, čistenie a upratovanie bytu či ako prírodná vôňa do auta a bytu.

Prírodný esenciálny olej Tangerine na bolesť brucha
Prírodný esenciálny olej Tangerine na relax a meditáciu
Prírodný esenciálny olej Tangerine na krče v bruchu
Tangerine ako prírodný antioxidant a vôňa do bytu

Základné informácie

Latinský názov: Citrus reticulata
Krajina pôvodu: Brazília, Mexiko
Metóda extrakcie: lisovanie za studena
Časť rastliny: kôra
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Tangerine so svojou citrusovou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Tangerine je teda vhodné miešať s – Šalvia (Clary sage), Grapefruit (Grep), Levanduľa (Lavender), Citrón (Lemon), Limetka (Lime), Pomaranč (Sweet Orange), Vanilka (Vanilla) a Bergamot.

Tón vône

 • príjemná vôňa, ktorá patrí medzi citrusové vône
 • svieža sladká citrusová vôňa tangerínu
 • patrí medzi vrchné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z tangerínu odrody pomaranča
 • Citrus reticulata (Tangerine) fruit peel

Účinky esenciálneho (éterického) oleja tangerine

Prírodný esenciálny olej Tangerine (Citrus reticulata) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, protizápalový
 • diuretický, respiračný

Ako používať esenciálny olej tangerine?

Prírodný esenciálny olej Tangerine je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • osviežujúci a omladzujúci
 • pomáha vyčistiť myseľ a znížiť nervové napätie
 • na podporu imunitného systému
 • môže pomôcť potlačiť žalúdočné ťažkosti
 • na respiračné problémy (dýchací systém)
 • na výrobu domácich čistiacich ekologických prostriedkov
 • bohatý na antioxidanty (imunita)
 • na citlivú pokožku tela – má vyhladzujúci účinok
 • na koncentráciu a sústredenie
 • prírodný čistič krvi – odstraňuje kyselinu močovú, soľ a iné nečistoty z tela
 • upokojuje hyperaktívne správanie

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Tangerine v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja tangerine pomáha podporiť imunitný systém, potláča žalúdočné problémy, pomáha pri koncentrácii a sústredení. Inhalácia z aróma difuzéra pomáha tiež upokojiť hyperaktívne správanie detí.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Tangerine do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Tangerine v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Tangerine v kombinácií s nosným kokosovým olejom má osviežujúci a omladzujúci účinok na pokožku tela, vhodné na citlivú pleť. Tangerin je esenciálny olej s dezinfekčnými účinkami, ktorý je možno používať aj ako prísadu do prírodných čistiacich prostriedkov.

Riedenie esenciálneho oleja Tangerine s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja tangerine s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja tangerine priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Tangerine je vyrobený z kôry tangerinu odrody pomaranča, ktorý pochádza z Brazílie a Mexika. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Tangerine je na imunitu a bolesť brucha, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Tangerine je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Tangerine je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť brucha

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný

Podľa použitia

Upratovanie domácnosti, Relax a meditácia, Vône do auta, Vône do bytu

Kožné ochorenia

Pigmentové škvrny

Zdravotné problémy

Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “TANGERINE prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť