22,90

SWEET ORANGE prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja označovaný ako esenciálny olej “šťastia
účinky-esenciálneho-oleja vytvára dobrú náladu difúzovanim v domácnosti
účinky-esenciálneho-oleja uvoľňuje nervové napätie, smútok, úzkosť a stres
účinky-esenciálneho-oleja prebije nepríjemné pachy v domácnosti
účinky-esenciálneho-oleja na problémy so zaspávaním a nespavosť (insomnia)
účinky-esenciálneho-oleja na zdravú pokožku – redukcia akné, nečistoty pokožky
účinky-esenciálneho-oleja prírodné antidepresívum
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

13 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej SWEET ORANGE pre lepšiu náladu a nespavosť

Esenciálny olej Sweet Orange (pomaranč) je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný lisovaním za studena z kôry citrónovníka pomarančového. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi citrusové vône, ktoré sa radia vrchných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je známy ako “olej šťastia” a teda jeho schopnosť je zlepšiť náladu a riešiť problémy so spánkom a zaspávaním. Jeho účinky sú vhodné na strie, svrab či na potlačenie hyperaktívnych detí, podporuje trávenie a zmierňuje bolesť kosti a kĺbov. Jeho antibakteriálne, protizápalové ako aj antidepresívne účinky sú vhodné pri upratovaní bytu, únave a vyčerpanosti, na výrobu parfémov, či ako prírodná vôňa do bytu a auta.

Prírodný esenciálny olej Pomaranč na únavu a vyčerpanosť
Prírodný esenciálny olej Pomaranč na kožné ochorenie svrab
Prírodný esenciálny olej Pomaranč na vyčerpanosť
pomaranč na nespavosť (insomnia)

Základné informácie

Latinský názov: Citrus sinensis
Krajina pôvodu: Brazília, Grécko, Južná Amerika, Amerika
Metóda extrakcie: lisovanie za studena
Časť rastliny: kôra
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Pomaranč so svojou citrusovou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Pomaranč je teda vhodné miešať s – Limetka (Lime), Citrón (Lemon), Grapefruit (Grep), Zelená mandarínka (Green Mandarin), Škorica (Cinnamon), Klinček (Clove bud), Šalvia (Clary sage) a Bergamot.

Tón vône

 • príjemná pomarančová vôňa, ktorá patrí medzi citrusové vône
 • šťavnatá svieža citrusová vôňa sladkého pomaranča
 • patrí medzi vrchné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z citrónovníka pomarančového
 • Citrus sinensis (Sweet Orange) fruit peel

Účinky esenciálneho (éterického) oleja pomaranč

Prírodný esenciálny olej Pomaranč (Citrus sinensis) svojím zložením má tieto účinky:

 • antiseptický, protizápalový
 • anti-mikrobiálny, diuretický

Ako používať pomarančový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Pomaranč je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • má krásnu povznášajúcu a upokojujúcu vôňu a účinky
 • označuje sa za esenciálny olej “šťastia” – vplýva na dobrú náladu
 • pomáha pri uvoľnení nervového napätia, smútku, úzkosti a stresu
 • dokáže rozvoňať miestnosť a odstrániť nepríjemné pachy
 • pre normálne a zdravé fungovanie imunitného systému (ochrana imunity)
 • vhodný ako prírodné antidepresívum, na bolesť hlavy
 • na nespavosť (insomnia) a problémy so zaspávaním
 • lepšia cirkulácia krvi čo následne pomáha pri zmiernení príznakov PMS
 • na čistenie kuchynského náradia (krajacie dosky či elektrospotrebiče)
 • osvedčený repelent na mravce v kuchyni
 • na vysoký krvný tlak, eliminácia vzduchových baktérií
 • použitím na pokožku redukuje akné a iné nečistoty pokožky
 • použitím v masážnej zmesi zvyšuje cirkuláciu krvi a prekrvenie kožných buniek

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Pomaranč v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie pomarančového oleja pomáha vytvárať pozitívnu energiu a dobrú náladu. Uvoľňuje napätie, úzkosť či smútok a stres pre jeho antidepresívne účinky. Aktívna inhalácia pomaranča podporuje imunitný systém a trávenie. Vôňa pomaranča pôsobí ako prírodné antidepresívum a na nespavosť.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Pomaranč do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Pomaranč v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Pomaranč v kombinácií s nosným kokosovým olejom pomáha zmierňovať príznaky PMS a menštruačné bolesti aplikáciou na zadnú časť chrbta a oblasť brušnej dutiny. Použitie na pokožku redukuje akné, vyrážky a iné nečistoty. Pomaranč je vhodný tiež na odstránenie mravcov z kuchyne a čistenie kuchynského náradia a náčinia. Aplikácia pomarančovej roll on zmesi na spánky odbúrava bolesť hlavy a problém s pokojným spánkom.

Riedenie esenciálneho oleja Pomaranč s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja pomaranč s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja pomaranč priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Sweet Orange je vyrobený z citrónovníka pomarančového, ktorý pochádza z Brazílie, Grécka a Amerike. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Sweet Orange je na lepšiu náladu a nespavosť, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Sweet Orange je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Sweet Orange je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Bábätká od 7 mes., Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Antidepresívny

Podľa použitia

Sauna a wellness, Upratovanie domácnosti, Únava a vyčerpanosť, Vône do auta, Vône do bytu, Pranie a sušička, Umývačka riadu, Výroba parfému

Kožné ochorenia

Strie, Svrab

Zdravotné problémy

ADHD / Hyperaktivita, Menopauza, Obličkové kamene, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “SWEET ORANGE prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť