23,90

SPEARMINT prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja na žalúdočné problémy, nadúvanie
účinky-esenciálneho-oleja na vrásky
, podráždenú a nedokonalú pokožku
účinky-esenciálneho-oleja na koncentráciu a úľavu od napätia
účinky-esenciálneho-oleja na nevoľnosť pri cestovaní
účinky-esenciálneho-oleja vôňa z difuzéra znižuje chuť do jedla (apetít)
účinky-esenciálneho-oleja na hlieny, suchý dráždivý kašeľ a zápal dýchacích ciest
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

6 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej SPEARMINT vhodný ako vôňa do bytu a auta

Esenciálny olej Spearmint je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z listov mäty klasnatej. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi bylinné vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej dokáže potlačiť bolesť brucha, zjemniť vrásky a odstrániť vyrážky na pokožke tela. Jeho antibakteriálne a protizápalové účinky pomáhajú na kašeľ a vykašliavanie, trávenie, dýchanie a astmu. Patrí medzi obľúbené esenciálne oleje proti únave a vyčerpanosti, vhodný ako prírodná vôňa do auta a bytu.

Prírodný esenciálny olej Spearmint na únavu a vyčerpanie
Prírodný esenciálny olej Spearmint na trávenie a zápachu
Prírodný esenciálny olej Spearmint na chronickú únavu
spearmint - domáci liek na vykašliavanie hlienov

Základné informácie

Latinský názov: Mentha spicata
Krajina pôvodu: Amerika
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: listy
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Spearmint so svojou bylinnou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Spearmint je teda vhodné miešať s – Levanduľa (Lavender), Rozmarín (Rosemary), Mäta (Peppermint) a Eukylaptus (Eucalyptus).

Tón vône

 • výrazná a prenikavá vôňa, ktorá patrí medzi bylinné vône
 • sladká a svieža vôňa mäty klasnatej
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z mäty klasnatej
 • Mentha spicata (Spearmint) leaves

Účinky esenciálneho (éterického) oleja spearmint

Prírodný esenciálny olej Spearmint (Mentha spicata) svojím zložením má tieto účinky:

 • antifungicidný, antibakteriálny
 • antivírusový, protizápalový

Ako používať klinčekový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Spearmint je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • rovnaká odroda ako mäta pieporná (spearmint je menej mentolový)
 • zmierňuje žalúdočné problémy, bolesti a nadúvanie
  povznášajúca vôňa utíšuje emocionálne vypätie
 • zlepšuje koncentráciu a uľavuje fyzické napätie v hlave a krku
 • vhodný pre deti aj starších ľudí
 • vhodný dýchacie ťažkosti – uvoľňuje dýchacie cesty, hlieny a kašeľ
 • na nevoľnosť pri cestovaní a tehotenstve
 • jeho príjemná mentolová vôňa znižuje chuť do jedla
 • využívaný pri častých zápaloch dýchacích ciest (vhodný pre zábal na krk)
 • utíšuje silný a nepríjemný suchý kašeľ
 • na podráždenie pokožky, vrásky, nedokonalosť pokožky, čistič pokožky

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Spearmint v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja spearmint pomáha pri žalúdočných problémoch, bolesti brucha a nadúvania. Vôňa spearmintu je povznášajúca a utišuje emocionálne napätie. Pôsobí priaznivo na respiračný systém a upokojuje nevoľnosť pri dlhom cestovaní autom a tehotenstve.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Spearmint do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Spearmint v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Spearmint v kombinácií s nosným kokosovým olejom uľavuje fyzické napätie na hlave a krku. Na opuchnuté a zapálené hrdlo v podobe obkladu či na podráždenú pokožku a vrásky.

Riedenie esenciálneho oleja Spearmint s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja spearmint s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja spearmint priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Spearmint je vyrobený z mäty klasnatej, ktorý pochádza z Ameriky. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Spearmint je na odstránenie nepríjemného zápachu, vhodné ako vôňa do auta a bytu, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Spearmint je používať v ultrazvukovom aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Spearmint je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná

Podľa bolesti

Bolesť brucha

Podľa účinkov

Dermatitídny, Antibakteriálny, Protizápalový

Podľa použitia

Únava a vyčerpanosť, Vône do auta, Vône do bytu, Pranie a sušička

Kožné ochorenia

Vyrážky, Vrásky

Zdravotné problémy

Dýchanie a astma, Kašeľ a vykašliavanie, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “SPEARMINT prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť