59,90

SLAMIENKA prírodný esenciálny olej 5ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeOleje pre novorodencov od 3 mes.Jednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý, prírodný a vzácny esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja jeden z najvyhľadávanejších esenciálnych olejov
účinky-esenciálneho-olejaupokojujúcehojivé a cenné protizápalové účinky
účinky-esenciálneho-oleja podporuje liečbu a napomáha pri rekonvalescencii po chorobe
účinky-esenciálneho-olejajedinečné omladzujúce účinky
účinky-esenciálneho-oleja
dodáva pokožke zdravý a žiarivý vzhľad
účinky-esenciálneho-oleja účinný pri kožných problémoch a nedokonalostiach pleti
účinky-esenciálneho-oleja eliminuje nepokoj, napätie a pocity podráždenosti
účinky-esenciálneho-oleja poskytuje emocionálnu stabilitu u dospelých a deti
účinky-esenciálneho-oleja redukuje bolesti, opuchy, modriny,
účinky-esenciálneho-oleja pomáha pri respiračných problémoch, bronchitíde a astme
účinky-esenciálneho-oleja posilňuje imunitný systém
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 5 ml (približne 125 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

3 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej SLAMIENKA na rekonvalescenciu po ožarovaní

Esenciálny olej Slamienka je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z horných častí kvetov slamienky. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi kvetinové vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Slamienkový prírodný esenciálny olej patrí medzi najvyhľadávanejšie esenciálne oleje pre jeho mimoriadne účinky zmierniť príznaky onkologického ochorenia rakoviny a pre rýchlejšiu rekonvalescenciu a zotavenie sa po ožarovaní. Má silné protizápalové a antibakteriálne účinky, ktoré sú vhodné pri bolesti svalov či menštruačných bolestiach. Veľmi obľúbený pri výrobe produktov osobnej hygieny a kožných ochoreniach ako jazvy, strie či žihľavka. Podporuje imunitný systém, zmierňuje nepríjemné hemoroidy a má omladzujúce (anti-aging) účinky. Svojim jemným zložením je vhodný aj pre deti od 3 mesiacoch.

Esenciálny olej Slamienka Plant Therapy na hemoroidy
Esenciálny olej Slamienka na onkologické ochorenie rakovinu
slamienka na strie a cholesterol
slamienka na podliatiny a rekonvalescenciu po ožarovaní

Základné informácie

Latinský názov: Helichrysum Italicum
Krajina pôvodu: Bosna, Chorvátsko, Francúzsko
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: kvitnúce rastliny
Objem: 5 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Slamienka so svojou kvetinovou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Slamienku je teda vhodné miešať s – Kamilka (Chamomile), Šalvia (Clary sage), Levanduľa (Lavender), Ruža (Rose Absolute), Rozmarín (Rosemary) a Bergamot.

Tón vône

 • príjemná sladká vôňa, ktorá patrí medzi kvetinové vône
 • medovo-sladká vôňa s tónmi dreviny
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený zo slamienky
 • Slamienka (Helichrysum Italicum) flowering plant

Účinky esenciálneho (éterického) oleja zo slamienky

Prírodný esenciálny olej Slamienka (Helichrysum Italicum) svojím zložením má tieto účinky:

 • protizápalový, antifungicidný
 • antibakteriálny, antimikrobiálny

Ako používať slamienkový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Slamienka je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • má upokojujúce, hojivé a cenné protizápalové účinky
 • pomáha rýchlejšie sa zotaviť po chorobe
 • je podporou pri liečbe onkologických ochorení
 • posilňuje imunitu tela, je veľmi vhodný na horúčku a kašeľ
 • olej z kvetu slamienky je často označovaný aj ako večný či nesmrteľný olej pre svoje omladzujúce účinky a schopnosť dodať pokožke zdravý žiarivý a mladistvý vzhľad
 • má výborné účinky pri liečbe kožných ochorení a dermatitídy
 • pomáha zmierniť negatívne emócie spojené s bolesťou, napr. podráždenosť a napätie
 • zmierňuje hemoroidy prírodným spôsobom
 • vhodný na krvné podliatiny, kŕčové žily a tiež pri vysokom cholesterole
 • napomáha pri bolesti hlavy, uvoľňuje svalovú horúčku a kŕče
 • pomáha pri respiračných problémoch a je užitočná pri astme, bronchitíde, na kašeľ
 • podporuje trávenie a správnu funkciu pečene a pankreasu
 • redukuje bolesti chrbta, opuchy, modriny a zápaly
 • úľava od bolesti hlavy a pomoc pri nespavosti (insomnia)

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Slamienka v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie slamienkového oleja pomáha zotaviť sa rýchlejšie z ochorenia, posilní imunitu a bojuje s horúčkou a dusivým kašľom. Vytvára pozitívne emócie a eliminuje podráždenosť či napätie. Preukázateľne znižuje vysoký cholesterol, zmierňuje bolesť hlavy a pôsobí mimoriadne účinne pri respiračných problémoch ako astma, bronchitída či zahlienenie. Večerné difúzovanie slamienky v aróma difuzéri pomáha pri nespavosti (insomnia).

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Slamienka do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Slamienka v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Slamienka v kombinácií s nosným mandľovým olejomprotizápalové a hydratačné účinky pri kožných ochoreniach. Aplikáciou na hrudník a zadnú časť chrbta pomáha uvoľniť dýchanie a zahlienené priedušky. Na pleť pôsobí omladzujúco a vyživujúco. Zmes je vhodné aplikovať na krvné podliatiny alebo krčové žily. Masážou uvoľňuje bolesť chrbta a zapálene svalové tkanivo.

Riedenie esenciálneho oleja Slamienka s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja slamienka s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja slamienka priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Slamienka je vyrobený zo slamienky, ktorá pochádza z Bosni, Chorvátska a Francúzska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Slamienka je pred, počas a po ožarovaní chemoterapiou a rýchlejšia rekonvalescencia, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Slamienka je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Slamienka je bezpečný pre dospelých, bábätká a novorodencov od 3 mesiacov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

5 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Novorodenci od 3 mes., Bábätká od 7 mes., Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Kvetinová

Podľa bolesti

Bolesť svalov, Menštruačné bolesti

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový

Podľa použitia

Osobná hygiena

Kožné ochorenia

Jazvy, Strie, Žihľavka

Zdravotné problémy

Menopauza, Obličkové kamene, Ochorenie srdca, Pečeň a obličky, Prevencia rakoviny

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “SLAMIENKA prírodný esenciálny olej 5ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť