25,90

SEBAÚCTA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja na zvýšenie dôvery a sebadôvery vo vlastné sily
účinky-esenciálneho-oleja tzv. “tajný zdroj odvahy” – povzbudenie a odvaha
účinky-esenciálneho-oleja sebaúcta seba samého
účinky-esenciálneho-oleja pripravenosť na dôležité životné momenty
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja doba spotreby 2-4 roky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

7 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej SEBAÚCTA na zvýšenie dôvery, sebadôvery a odvahy

Zmes esenciálnych olejov Sebaúcta je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Jeho hlavný účinok je zvýšiť pocit dôvery, sebadôvery a odvahy. Je vhodný na yoga cvičenie a pilates ako aj na relax a meditáciu. Obsah esenciálnych olejov v tejto zmesi majú pozitívne antibakteriálne, sedatívne a protizápalové účinky. Jeho pozitívne účinky môžu využívať aj deti od 2 rokov pretože patrí medzi KidSafe esenciálne oleje.

Základné informácie

Názov: Sebaúcta
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: Balance
Young Living náhrada za: Acceptation
Obsah: 4 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • šťavnato svieža, ľahká citrusová vôňa
Esenciálny olej Sebaúcta na odvahu a dôveru

Čo obsahuje zmes Sebaúcta?

Esenciálny olej Sebaúcta je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 4 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Sebaúcta obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Smrek Čierny (Black Spruce), Kadidlo Carterii (Frankincense Carterii), Vrátič (Blue Tansy) a Ho Wood.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 4 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Picea mariana (Black Spruce) leaves > Smrek Čierny
 2. Boswellia Carterii (Frankincense Carterii) gum > Kadidlo Carterii
 3. Cinnamomum Camphora Linalooliferum (Ho Wood) wood > Ho Wood
 4. Tanacetum Annum (Blue Tansy) > Vrátič

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Sebaúcta

Zmes esenciálnych olejov Sebaúcta (Self-esteem) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Smrek Čierny (Black Spruce) > antiseptický, anti-mikrobiálny, protizápalový
 • Kadidlo Carterii (Frankincense Carterii) > protizápalové, analgetické účinky, podpora imunity, utíši dráždivý kašeľ
 • Ho Wood (Ho Wood) > analgetický, proti-zápalový, antibakteriálny, anti-aging
 • Vrátič (Blue Tansy) > proti-zápalový, antihistaminikum, anti-fungicidný, sedatívny

Ako používať esenciálny olej Sebaúcta?

Prírodný esenciálny olej Sebaúcta je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálne namiešaná receptúra profesionálnym aromaterapeutom
 • poskytuje zvýšenie dôvery a sebadôvery vo vlastné sily
 • dodáva odvahu a rozvahu pred veľkou prezentáciou či počas pohovoru
 • vôňa tohto oleja vám pomôže pripraviť sa na akékoľvek podmienky
 • hovorí sa mu tzv. “tajný zdroj odvahy”
 • táto synergia obsahuje veľmi vzácny a výnimočný esenciálny olej Blue Tansy
 • Blue Tansy zmierňuje obavy, eliminuje nervové napätie
 • Kadidlo Carterii je povznášajúce
 • drevo Ho Wood zasa pôsobí upokojujúco
 • skvelá trojkombinácia na osmelenie aj pre samotára
 • vhodný je však aj ako doplnok k telovým alebo pleťovým vodám
 • povzbudzujúce účinky a vhodné pre difúzovanie v kancelárií
Prírodný esenciálny olej Self-esteem

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Sebaúcta v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Sebaúcta vytvára pozitívnu energiu plnú sebadôvery vo vlastné sily, rozvahu a trpezlivosť. Pomáha osmeliť sa a priaznivo pôsobí pre uzavretých ľudí, ktorí majú radi samotu a pôsobia s náladou melancholika.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Sebaúcta do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Sebaúcta v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Esenciálny olej Sebaúcta sa nevyužíva tak často v roll on aplikátore ako v aróma difuzéroch. Jeho účinky majú lepšie využitie ak sa do tela dostávajú inhaláciou prostredníctvom profesionálneho ultrazvukového aróma difuzéra.

Pre prípad, že by ste ho chceli vyskúšať aj na pokožku tela odporúčame nasledovné riedenie pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Sebaúcta s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Sebaúcta priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Sebaúcta je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Sebaúcta je na zvýšenie dôvery, sebadôvery a odvahy, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Sebaúcta je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Sebaúcta je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Sedatívny

Podľa použitia

Yoga a pilates, Relax a meditácia

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “SEBAÚCTA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť