59,90

RUŽA prírodný esenciálny olej 5ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeOleje pre novorodencov od 3 mes.Jednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja najvzácnejší esenciálny olej v najvyššej kvalite
účinky-esenciálneho-oleja kráľovná medzi esenciálnymi olejmi (Kadidlo – kráľ)
účinky-esenciálneho-oleja utišuje emócie, prináša pokojbalanceharmóniu 
účinky-esenciálneho-oleja anti-aging, na vráskyekzém, nečistoty a hladkú pokožku
účinky-esenciálneho-oleja prírodné afrodiziakum, stimuluje sexuálny zážitok
účinky-esenciálneho-oleja na výrobu domácich prírodných parfémovmydielšampónov
účinky-esenciálneho-oleja pre ženy po pôrode – udržuje hormóny žien pod kontrolou
účinky-esenciálneho-oleja zmierňuje menštruačné kŕče a PMS
účinky-esenciálneho-oleja uvoľňuje krče, na zápal ďasien, ústne afty
účinky-esenciálneho-oleja detoxikačný, hydratačný a regeneračný účinok
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

4 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej RUŽA na herpes a psoriázu

Esenciálny olej Ruža je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný extrakciou rozpúšťadlom z časti kvetov ruža stolistá. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi kvetinové vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je najznámejší pre svoju výnimočne jemnú vôňu, ktorá sa často používa na výrobu ženských parfémov. Výborné účinky prejavuje aj pri bolesti hlavy a silnej migréne. Jeho výnimočné anti-aging účinky omladzujú pleť. Vhodný na vrásky, nečistou pleti a pigmentové škvrny. Obľúbený pre ženy po pôrode, pretože vyrovnáva hladinu hormónov a zároveň pomáha zvládať náladovosť. Vhodné na kožné ochorenia ako herpes, akné, ekzém, vrásky a psoriáza. Esenciálny olej Ruža je veľmi jemný a vhodný pre deti od 3 mesiacov. Mimoriadne obľúbené na romantickú a partnerskú masáž (prírodné afrodiziakum).

Prírodný esenciálny olej Ruža Plant Therapy na herpes
Prírodný esenciálny olej Ruža na pigmentové škvrny
esenciálny olej z ruže na psoriázu a lupienku
esenciálny olej z ruže na výrobu parfémov

Základné informácie

Latinský názov: Rosa x centifolia
Krajina pôvodu: Maroko
Metóda extrakcie: extrahovanie rozpúšťadlom
Časť rastliny: kvety
Objem: 5 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Ruža so svojou kvetinovou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Ružu je teda vhodné miešať s – Kamilkou (Chamomile), Klinček (Clove bud), Slamienka (Helychrisum italicum), Jasmín (Jasmine), Citrón (Lemon), Pačuli (Patchouli), Bergamot a Ylang Ylang.

Tón vône

 • príjemná a jemná vôňa, ktorá patrí medzi kvetinové vône
 • sladká a zelená kvetinová vôňa
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z ruže stolistej (ruža damašská)
 • Rosa x centifolia (Rose Absolute) flowers

Účinky esenciálneho (éterického) oleja z ruže

Prírodný esenciálny olej Ruža (Rose Absolute) svojím zložením má tieto účinky:

 • antidepresívny, antiseptický, antibakteriálny, antifungicídny
 • protizápalový, prírodné tonikum, anti-aging benefity

Ako používať esenciálny olej ruža?

Prírodný esenciálny olej Ruža je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • najvzácnejší esenciálny olej v najvyššej čistej kvalite
 • ak je Kadidlo kráľom esenciálnych olejov Ruža je jednoznačne jeho kráľovnou
 • jej príjemná a jemná vôňa upokojuje nervy, zmierňuje bolesť hlavy a migrénu podporuje relaxáciu
 • ak sa difúzuje v miestnosti vytvára pozitívnu atmosféru a prispieva k motivačnej a dobrej nálade
 • obľúbený v parfumérií, vhodný na výrobu vlastného prírodného parfému jednoducho zmiešaním základného oleja esenciálneho oleja v roll on aplikátore
 • je veľmi jemný na pokožku, preto je vhodný do prípravkov starostlivosti o pleť– napríklad pleťové tonikum, krém alebo balzam – výborný hydratačný a regeneračný účinok
 • má perfektné omladzujúce ´anti-age´ učinky v boji proti vráskam a šetrne rieši nedokonalosti pleti ako nejednotnosť pleti, nečistoty kože, pigmentové škvrny
 • často využívaný pri výrobe šampónov a voňavých mydiel pre jeho pH stabilitu
 • pomáha prekonať nepríjemné a negatívne pocity – frustrácia, zúfalstvo, melanchólia
 • vysoký obsah polyfenolov – ochrana buniek a silné antioxidačné vlastnosti
 • vhodný pre ženy po pôrode, na náladovosť – pomáha udržať ženské hormóny pod kontrolou, neupadnúť do depresie, smútku (tzv. Baby Blues)
 • podporuje zvládnutie fyzického zaťaženia v období šestonedelia
 • zmierňuje príznaky menštruácie, uvoľňuje kŕče
 • zastavuje šírenie a hojí herpes, znižuje zápal ďasien
 • priaznivo pôsobí aj na ústne vredy a afty
 • môže pomôcť zmierniť príznaky psoriázy, ekzému či iných zápalových ochoreniach pokožky
 • esenciálny olej ruža môže pomáhať pri čistení krvi od toxínov
 • vhodný na obdobie detoxikácie
 • označovaný za prírodné afrodiziakum – stimuluje sexuálnu výkonnosť a zážitok
 • veľmi obľúbený na romantickú a partnerskú masáž

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Ruža v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja ruže pomáha upokojovať napätie, chronickej bolesti hlavy, vytvára príjemnú atmosféru a náladu. Vôňa oleja z aróma difuzéra má schopnosť vyrovnávať ženské hormóny po ťažkom pôrode, zmierňuje ženské problémy menštruácie a menopauzy. Detoxikuje a vytvára romantickú náladu pre partnerov.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Ruža do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Ruža v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Ruža v kombinácií s nosným kokosovým olejom vhodný na vrásky, nečistotu pleti a iné kožné problémy. Často krát využívaný pri výrobe mydiel a šampónov kvôli pH stabilite. Vysoký obsah polyfenolov ochraňuje kožné bunky a pôsobí antioxidačne. Aplikáciou na pokožku dokážeme ošetriť zápalové ochorenia kože ako ekzém, psoriáza či akné.

Riedenie esenciálneho oleja Ruža s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja ruža s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja z ruže priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

riedenie esenciálnych olejov Plant Therapy - tabuľka

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Ruža je vyrobený z ruži stolistej (ruža damascénska), ktorá pochádza z Maroka. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Ruža je na výrobu parfémov, po pôrode ženy a anti-aging účinok, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Ruža je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Klinček je bezpečný pre dospelých, bábätká a novorodencov od 3 mesiacov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

5 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Novorodenci od 3 mes., Bábätká od 7 mes., Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Kvetinová

Podľa bolesti

Menštruačné bolesti

Podľa účinkov

Dermatitídny, Antibakteriálny, Anti-aging, Antidepresívny

Podľa použitia

Hnev a zlosť, Stres a úzkosť, Relax a meditácia, Vášeň a príťažlivosť, Osobná hygiena, Vône do auta, Vône do bytu, Výroba parfému

Kožné ochorenia

Akné, Ekzém, Vrásky, Psoriáza

Zdravotné problémy

Menopauza, Nespavosť

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “RUŽA prírodný esenciálny olej 5ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť