19,90

PAČULI prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja na kožné problémy – vrásky, jazvy, škvrny
účinky-esenciálneho-oleja prírodný dezodorant pre mužov
účinky-esenciálneho-oleja upokojujúci olej – uvoľňuje nervové napätie, stres
účinky-esenciálneho-oleja vôňa lásky pre harmonizáciu partnerstva
účinky-esenciálneho-oleja zmierňuje chuť do jedla
účinky-esenciálneho-oleja na zvýšenie sexuálnej aktivity
účinky-esenciálneho-oleja čistí a detoxikuje obličky
účinky-esenciálneho-oleja močopudný – vhodný pri bolestivej menštruácii
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

6 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej PAČULI na zvýšenie sexuálnej aktivity

Esenciálny olej Pačuli je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z listov pačuli obecná. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi zemité a drevité vône, ktoré sa radia do stredných a spodných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je okrem iného známy aj pre zvýšenie sexuálnej aktivity a pôžitku. Antidepresívne a protizápalové účinky pomáhajú pri kožných ochoreniach ako ekzém, strie či seborea a jeho antidepresívne a sedatívne účinky zasa na upokojenie hyperaktivity detí s ADHD či ženských bolestiach v období menopauzy. Táto delikátna zemitá a drevitá vôňa je vhodná tiež na výrobu mužskej kolínskej, na relax a meditáciu či podpora partnerskej vášne a príťažlivosti. Dokáže účinne odrážať nálety a odpudzuje hmyz a komáre.

Prírodný esenciálny olej Pačuli na menštruačné bolesti
Prírodný esenciálny olej Pačuli pre partnerov a manželov
Prírodný esenciálny olej Pačuli na lásku a príťažlivosť
esenciálny olej z pačuli na lásku a vášeň

Základné informácie

Latinský názov: Pogostemon cablin
Krajina pôvodu: Indonézia
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: listy
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Pačuli so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Pačuli je teda vhodné miešať s – Cédrové drevo (Cedarwood), Levanduľa (Lavender), Pomaranč (Sweet Orange), Ruža (Rose Absolute) a Bergamot.

Tón vône

 • výrazná pačuli vôňa, ktorá patrí medzi zemité a drevité vône
 • sladká drevitá s jemnými tónmi korenia (vinná vôňa)
 • patrí medzi stredné a spodné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z pačuli obecnej
 • Pogostemon cablin (Patchouli) leaves

Účinky esenciálneho (éterického) oleja pačuli

Prírodný esenciálny olej Pačuli (Pogostemon cablin) svojím zložením má tieto účinky:

 • sedatívny, protizápalový
 • anti-mikrobiálny, antidepresívny, prírodné tonikum

Ako používať esenciálny olej pačuli?

Prírodný esenciálny olej Pačuli je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • obľúbená vôňa mladých ľudí pôsobiacich v kultúre v 60. rokoch v USA
 • traduje sa, že je to bola obľúbená vôňa hipisákov, ktorý sa ňou snažili prekryť vôňu alkoholu a marihuany
 • používaný v ázijskej kultúre celé stáročia
 • na kožné ochorenia a problémy – vrásky, jazvy, škvrny a iné
 • oceňovaný mužmi, ktorý ho využívajú ako prírodný mužský dezodorant
 • uvoľňuje nervové napätie, stres a vyčerpanie
 • ide o tzv. upokojujúci olej
 • používa sa ako prírodná vôňa na odstránenie zápachu z topánok a nôh
 • (do starej ponožky pridajte sódu bikarbónu a pridajte kvapky oleja Citrón + Pačuli) – nechajte pôsobiť celú noc
 • vôňa pačuli sa považuje za vôňu lásky, na harmonizáciu partnerstva
 • vyhladzuje hlboké vrásky a redukuje jazvy po nehodách či poranení
 • močopudný olej – vhodný v období menštruácie
 • vhodný na relax, meditáciu, pri yoga cvičení a pilates
 • pri problémoch s obličkami – čistí a detoxikuje obličky
 • v Ázii využívaný na zvýšenie sexuálnej aktivity + predlžuje zážitok z potešenia
 • zmierňuje chuť do jedla, proti celulitíde, proti lupinám, na depresiu
 • na popraskanú pokožku, na mokvajúce rany, prevencia proti vráskam
 • eliminuje pocit úzkosti, depresiu a strach

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Pačuli v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie esenciálneho oleja Pačuli uvoľňuje nervové napätie, stres a vyčerpanie, v aróma difuzéri vytvára tzv. upokojujúcu vôňu, utužuje partnerské vzťahy, lásku a harmonizáciu partnerstva. Vôňa esenciálneho oleja pačuli vytvára atmosféru pre relax, meditáciu, na uvoľnenie dýchania počas yoga cvičenia a znižuje chuť do jedla.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Pačuli do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Pačuli v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Pačuli v kombinácií s nosným kokosovým olejom zmierňuje kožné ochorenia ako pigmentové škvrny, jazvy a vyhladzuje vrásky. Vhodný na výrobu prírodného deodorantu pre mužov, v sprejovej kombinácií ho možno používať na odstránenie zápachu z topánok a nôh, redukuje jazvy po nehodách a poraneniach. Vhodný ako doplnok do šampónov proti vypadávaniu vlasov a lupinám.

Riedenie esenciálneho oleja Pačuli s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja pačuli s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja pačuli priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Pačuli je vyrobený z pačuli obecnej, ktorý pochádza z Indonézie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Pačuli je na zmiernenie syndrómu ADHD, menštruačné bolesti a zvýšenie sexuálnej aktivity, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Pačuli je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Pačuli je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Zemitá / drevitá

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Sauna a wellness, Relax a meditácia, Vášeň a príťažlivosť, Osobná hygiena, Pranie a sušička, Odpudzovanie hmyzu, Výroba kolínskej

Kožné ochorenia

Ekzém, Strie, Seborea

Zdravotné problémy

ADHD / Hyperaktivita, Menopauza

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “PAČULI prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť