22,90

MANDARIN prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja zmiernenie príznakov bolesti brucha
účinky-esenciálneho-oleja psychický pokoj počas tehotenstva
účinky-esenciálneho-oleja zlepšuje cirkuláciu krvi
účinky-esenciálneho-oleja na relax a pokojné zaspávanie deti
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

7 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej MANDARÍNKA na psychické uvoľnenie a napätie

Esenciálny olej Mandarin je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný lisovaním za studena zo šupky mandarínky zelenej. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi citrusové vône, ktoré sa radia do vrchných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je známy pre svoju schopnosť psychicky uvoľniť organizmus a napätie. Jeho protizápalové, anti-mikrobiálne, antiseptické a anti-aging účinky sú vhodné na upratovanie bytu, relax a meditáciu, ochorenie kože celulitídu tzv. anti-celulitídne masáže, a zdravotné problémy žien menopauza, podporu trávenia a utíšenie detí, ktorí pociťujú nadmernú hyperaktivitu (ADHD). Jeho krásna citrusová aróma je vhodná ako vôňa do bytu a vôňa do auta.

Prírodný esenciálny olej Mandarínka na meditáciu a akné
Prírodný esenciálny olej Mandarin na dyspepsia
Prírodný esenciálny olej Mandarin na vrásky
Prírodný esenciálny olej Mandarin - najlepší liek na akné

Základné informácie

Latinský názov: Citrus nobilis
Krajina pôvodu: Brazília, Taliansko
Metóda extrakcie: lisovanie za studena
Časť rastliny: šupka
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Mandarin so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Madarínka je teda vhodné miešať s – Pomaranč (Sweet Orange), Grapefruit (Grep), Citrón (Lemon), Limetka (Lime), Citrónová tráva (Lemongrass), Levanduľa (Lavender), Škorica (Cinnamon), Pačuli (Patchouli), Kadidlo (Frankincense Serrata), Cédrové drevo (Cedarwood), Šalvia (Clary sage), Kamilka (Roman Chamomile), Bergamot a Ylang Ylang.

Tón vône

 • krásna mandarinková vôňa, ktorá patrí medzi citrusové vône
 • svieža sladká po voňavých mandarinkách
 • patrí medzi vrchné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený zo zelenej mandarinky
 • Citrus x reticulata (Mandarin) fruit peel

Účinky esenciálneho (éterického) oleja mandarinka

Prírodný esenciálny olej Mandarin (Citrus x reticulata) svojím zložením má tieto účinky:

 • protizápalový, anti-mikrobiálny, anti-aging
 • antiseptický, prírodný antioxidant

Ako používať mandarínkový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Mandarínka je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • svieža a povznášajúca vôňa pomáha upokojovať nervové napätie a smútok
 • jedna z najobľúbenejších detských esenciálnych olejov
 • na relax a pokojné zaspávanie detí a dospelých (insomnia)
 • na drobné kožné problémy – akné, vrásky, čierne bodky, jazvy
 • ochrana tela pred infekciou a zlepšuje zdravú cirkuláciu krvi
 • poskytuje psychický pokoj, upokojenie počas tehotenstva
 • poskytuje zmiernenie príznakov hnačky a zvracania
 • mandarínková esencia bojuje
 • proti dyspepsii a gastralgii (účinne bojuje proti poruchám spánku u detí a starnutiu pokožky)

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Mandarínka v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie mandarínkového oleja v aróma difuzéri vytvára sviežu vôňu, ktorá upokojuje nervové napätie a smútok. Difúzovanie mandarínkového oleja vytvára atmosféru relaxu vhodnú aj na spánok a zaspávanie deti alebo dospelých. Prírodným spôsobom potláča insomniu a vytvára upokojenie počas obdobia tehotenstva.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Mandarínka do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Mandarínka v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Mandarínka v kombinácií s nosným kokosovým olejom rieši drobné kožné ochorenia – akné, jazvy, vrásky či čierne bodky, potieraním na pulzné body pomáha znížiť horúčku pri viróze a prechladnutí. Aplikácia masážnej zmesi pomáha pri starnutiu pokožky pre svoje anti-aging účinky.

Riedenie esenciálneho oleja Mandarínka s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja mandarínka s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja mandarínka priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Mandarínka je vyrobený z mandarínky zelenej, ktorý pochádza z Brazílie a Talianska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Mandarínka je na psychické uvoľnenie a napätie, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Mandarínka je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Mandarínka je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Bábätká od 7 mes., Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Anti-aging, Antioxidačný

Podľa použitia

Upratovanie domácnosti, Relax a meditácia, Vône do auta, Vône do bytu

Kožné ochorenia

Celulitída

Zdravotné problémy

ADHD / Hyperaktivita, Menopauza, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “MANDARIN prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť