22,90

BOROVICA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre detiVianoce

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja jemný a príjemný olej na domáce použitie
účinky-esenciálneho-oleja svieža vôňa borovice a lesa
účinky-esenciálneho-oleja uvoľňuje dýchacie cesty (zdravé dýchanie)
účinky-esenciálneho-oleja vhodné na masáže, prekrvuje svaly a pokožku
účinky-esenciálneho-oleja pri chrípke a prechladnutí
účinky-esenciálneho-oleja do ekologických čistiacich prostriedkov
účinky-esenciálneho-oleja na saunovanie a wellness
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

4 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej BOROVICA na dýchanie a dýchacie cesty

Esenciálny olej Borovica je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z listov borovice lesnej. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi zemité a drevité vône, ktoré sa radia do stredných a spodných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je výnimočný svojim protizápalovým účinkom na priedušky, pľúca a podporu dýchania a dýchacieho systému. Antibakteriálne, protizápalové, respiračné a dezinfekčné účinky sú vhodné pri bolesti svalov, astmu a uvoľnenie dýchania. Má užitočné vlastnosti pri popáleninách. Vytvára príjemnú vôňu lesa, ktorá je vhodná do auta aj bytu. Pridáva sa tiež do kade s vodou pre rituál saunovania a wellness.

Prírodný esenciálny olej Borovica Plant Therapy na dýchací systém a astmu
Prírodný esenciálny olej Borovica na nádchu a únavu
borovica na zapálené priedušky
borovica na príznaky prechladnutia a pľúca

Základné informácie

Latinský názov: Pinus sylvestris
Krajina pôvodu: Rakúsko, Maďarsko
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: listy
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Borovica so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Borovicu je teda vhodné miešať s – Šalvia (Clary sage), Eukalyptus (Eucalyptus), Kadidlo Serrata (Frankincense serrata), Rozmarín (Rosemary), Citronella a Oregano.

Tón vône

 • výrazná vôňa lesa a ihličia, ktorá patrí medzi zemité a drevité vône
 • svieža sladko-zelená drevitá vôňa
 • patrí medzi stredné a spodné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z borovici lesnej
 • Pinus sylvestris (Pine Scots) leaves

Účinky esenciálneho (éterického) oleja borovica

Prírodný esenciálny olej Borovica (Pinus sylvestris) svojím zložením má tieto účinky:

 • anti-mikrobiálny, protizápalový
 • antiseptický, proti-infekčný

Ako používať esenciálny olej borovica?

Prírodný esenciálny olej Borovica je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • podporuje zdravé dýchacie cesty (uvoľnenie a ľahšie dýchanie)
 • hrejivý a upokojujúci pre nadmerné zaťaženie svalov, unavené svaly a kĺby
 • podporuje cirkuláciu krvi a prekrvenie
 • vhodný do čistiacich ekologických prostriedkov na upratovanie
 • prináša krásnu vôňu lesa do každého domova
 • pomáha pri koncentrácií a sústredení sa
 • uľavuje pri chrípke, prechladnutí a nádche
 • vhodný do kúpeľov, saunové nálevy a saunovanie
 • potláča pesimizmus a rozptyľuje melancholickú náladu
 • prebúdza inštinkt a zvyšuje koncentráciu pri akejkoľvek činnosti
 • pomáha pri astme a bronchitíde
 • výborné anti-mikrobiálne, antiseptické či proti-zápalové účinky
 • výborný na prebudenie po obede, eliminuje útlm organizmu, únavu a vyčerpanie

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Borovica v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie borovicového oleja pomáha chrániť a liečiť dýchacie cesty a prináša do každého bytu krásnu vôňu lesa. Jeho vôňa z profesionálneho aróma difuzéra pomáha pri koncentrácii a sústredení. Mení melancholickú na dobrú náladu a odbúrava pesimizmus. Protizápalové účinky riešia problémy astmy a bronchitídy. Používanie esenciálneho oleja borovica v aróma difuzéri prebúdza organizmus po obede, tlmí únavu a vyčerpanie. Pravidelné difúzovanie esenciálneho oleja buduje silnú imunitu a prírodnú obranyschopnosť organizmu.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Borovica do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Borovica v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Borovica v kombinácií s nosným kokosovým olejom pôsobí protizápalovo na priedušky, dýchací systém a pľúca ak ho aplikujeme na hrudník a zadnú časť chrbta. Esenciálna zmes pôsobí hrejivo a uvoľňuje preťažené a vysílené svaly, kosti a kĺby. Často sa používa do prírodných ekologických čistiacich prostriedkov pre svoje dezinfekčné účinky. Esenciálny olej borovica je obľúbený do kade s vodou tzv. saunové nálevy, ktoré v saune otvárajú kožné póry, čistia a dezinfikujú.

Riedenie esenciálneho oleja Borovica s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja borovica s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja z borovice priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Borovica je vyrobený z borovice lesnej, ktorý pochádza z Rakúska a Maďarska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Borovica je na dýchanie, dýchacie cesty a zapálený respiračný systém, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Borovica je používanie v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Borovica je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Zemitá / drevitá

Podľa bolesti

Bolesť svalov

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný

Podľa použitia

Sauna a wellness, Vône do auta, Vône do bytu, Pranie a sušička

Kožné ochorenia

Popáleniny

Zdravotné problémy

Dýchanie a astma, Imunita, Kašeľ a vykašliavanie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “BOROVICA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť