22,90

CITRONELLA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja jemný a príjemný olej na domáce použitie
účinky-esenciálneho-oleja odpudzuje hmyz (prírodný repelent)
účinky-esenciálneho-oleja na výrobu ekologických čistiacich prostriedkov
účinky-esenciálneho-oleja pomáha regenerovať svaly a kĺby po cvičení
účinky-esenciálneho-oleja pomáha zdravému dýchaciemu systému
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

9 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej CITRONELLA na bolesť svalov a dýchanie

Esenciálny olej Citronella je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z časti kvetov citronella jávska. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi bylinné vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je najznámejší pre svoje schopnosti zmierniť bolesť svalov, uvoľniť dýchanie a odpudzovanie parazitov. Má bohaté antibakteriálne, protizápalové, insekticídne a dermatitídne účinky, ktoré okrem odpudzovania komárov zmierňuje bolesť kostí a kĺbov. Dezinfekčný účinok vhodný pri upratovaní bytu, do pračky a sušičky či na kožné ochorenie mykózu. Podporuje respiračný systém a ničí baktérie, vírusy a kožné infekcie.

Prírodný esenciálny olej Citronella proti parazitom a mole
Prírodný esenciálny olej Citronella Plant Therapy na reumatické bolesti a reuma
citronella na dýchanie a regeneráciu
citronella na kožné infekcie a mykózu

Základné informácie

Latinský názov: Cymbopogon winterianus
Krajina pôvodu: Čína, India a Indonézia
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: listy
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Citronella so svojou bylinnou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Citronellu je teda vhodné miešať s – Citrón (Lemon), Cédrové drevo (Cedarwood), Šalvia (Clary sage), Eukalyptus (Eucalyptus), Levanduľa (Lavender), Mäta (Peppermint), Borovica (Scots Pine), Rozmarín (Rosemary), Čajovník (Tea Tree) a Bergamot.

Tón vône

 • príjemná citrusová vôňa, ktorá patrí medzi bylinné vône
 • citrusová vôňa s jemnými tónmi dreviny
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z citronella jávska
 • Cymbopogon winterianus (Citronella) leaves

Účinky esenciálneho (éterického) oleja citronella

Prírodný esenciálny olej Citronella (Cymbopogon winterianus) svojím zložením má tieto účinky:

 • antiseptický, antibakteriálny, fungicidný, prírodný repelent
 • dermatitídny, na zmiernenie bolesti a protizápalový

Ako používať klinčekový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Citronella je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • pomáha podporovať zdravý dýchací systém
 • pomáha pri relaxácii a vytvára upokojujúce prostredie
 • užitočný na vytvorenie prirodzenej bariéry na ochranu pred vonkajším hmyzom (komáre, včely, ovady) – prírodný repelent
 • podporuje zdravý dýchací systém a pomáha chrániť pred sezónnymi ochoreniami
 • pomáha tiež udržiavať vaše nohy zdravé pri výskytoch plesní na nohách
 • vhodný ako prírodná prísada do kozmetických prípravkoch a mydiel
 • proti všiam a moliam
 • vhodný na liečbu bolesti hrdla (pôsobí protizápalovo, analgeticky)
 • účinný proti tendinitida (zápal šliach) a reumatickým bolestiam
 • na uvoľnenie a regeneráciu svalového tkaniva

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Citronella v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja citronella pomáha vytvárať relaxačné a upokojujúce prostredie. Inahalácia z aróma difuzéra podporuje zdravý respiračný systém a čisté dýchanie. Aktívnym pôsobením oleja citronella z ultrazvukového difuzéra vytvárame prirodzenú prírodnú bariéru medzi nami a vonkajším hmyzom a parazitom.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Citronella do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Citronella v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Citronella v kombinácií s nosným kokosovým olejom aplikáciou na pokožku vytvára prírodnú ochranu proti hmyzu a parazitom (prírodný repelent), aplikáciou na hrudník a zadnú časť chrbta uvoľňuje dýchanie. Jeho protizápalové účinky v zmesi sú vhodné na bolesť hrdla natieraním pravidelne na krk a pulzné body na krku. Masážna aplikácia uvoľňuje kožné tkanivo a reumatické bolesti. Esenciálny olej citronella je častou prísadou do kozmetických výrobkov osobnej hygieny ako mydlá a šampóny.

Riedenie esenciálneho oleja Citronella s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja citronella s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja citronella priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Citronella je vyrobený z citroneli jávskej, ktorý pochádza z Číny, Indie a Indonézie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Citronella je na bolesť svalov a dýchanie, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Citronella je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Citronella je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná

Podľa bolesti

Bolesť svalov, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Dermatitídny, Antibakteriálny, Protizápalový, Insekticídny

Podľa použitia

Upratovanie domácnosti, Pranie a sušička, Odpudzovanie hmyzu

Kožné ochorenia

Mykóza

Zdravotné problémy

Baktérie, vírusy a infekcie, Dýchanie a astma

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “CITRONELLA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť