22,90

CITRÓN prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeOleje pre novorodencov od 3 mes.Jednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja svieža citrusová vôňa do bytu, auta a kancelárie
účinky-esenciálneho-oleja prebúdza energiu a má povzbudzujúce účinky
účinky-esenciálneho-oleja podpora imunity a antibakteriálne vlastnosti
účinky-esenciálneho-oleja dezinfikuje, vhodný do čistiacich prostriedkov
účinky-esenciálneho-oleja eliminuje nepríjemné pachy
účinky-esenciálneho-oleja stimulácia lymfatického systému
účinky-esenciálneho-oleja znižuje pocit na zvracanie a nevoľnosť
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na kožné problémy – akné, ekzém, vyrážky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

18 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej CITRÓN na dezinfekciu a povzbudenie

Esenciálny olej Citrón je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný lisovaním za studena zo šupky citrónovníka pravého. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi citrusové vône, ktoré sa radia do vrchných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je obľúbený pre svoje dezinfekčné účinky a schopnosť povzbudiť zmysly. Jeho antibakteriálny, antidepresívny a dezinfekčný účinok je vhodný na rôzne zdravotné problémy ako trávenie, ničenie baktérií, vírusov a infekcií. Podporujú imunitu a imunitný systém a zároveň zmierňujú bolesť brucha. Vhodný pre ženy, ktoré trpia hormonálnou nestabilitou pri menopauze. Esenciálny olej citrón svojim jemným zložením je vhodný aj na boj proti kožným ochoreniam ako pleseň, žihľavka, plešatosť či pigmentové škvrny. Uvoľňuje stres a úzkosť, do sauny a wellness, ako prírodný dezinfekčný prostriedok na upratovanie bytu a na čistenie umývačky riadu. Jeho krásna citrusová vôňa je používaná na relax a meditáciu či ako vôňa do auta pre sviežu cestu autom.

Prírodný esenciálny olej Citrón na silné krče v bruchu
Prírodný esenciálny olej Citrón proti zvracaniu
Prírodný esenciálny olej Citrón - vôňa do bytu
Prírodný esenciálny olej Citrón na dezinfekciu a žihľavku

Základné informácie

Latinský názov: Citrus x limon
Krajina pôvodu: Taliansko, Amerika
Metóda extrakcie: lisovanie za studena
Časť rastliny: citrónová kôra
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Citrón so svojou citrónovou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Citrón je teda vhodné miešať s – Cédrové drevo (Cedarwood), Mäta (Peppermint), Levanduľa (Lavender), Limetka (Lime), Bergamot a Citronella.

Tón vône

 • nádherná citrónová vôňa, ktorá patrí medzi citrusové vône
 • svieža a výrazná citrónová vôňa
 • patrí medzi vrchné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z citrónovníka pravého
 • Citrus x limon (Lemon) fruit peel

Účinky esenciálneho (éterického) oleja z citróna

Prírodný esenciálny olej Citrón (Citrus x limon) svojím zložením má tieto účinky:

 • antiflogistický, antiseptický
 • antibakteriálny, antifungicidný

Ako používať citrónový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Citrón je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • krásna vôňa citróna, ktorá má osviežujúcu, energizujúcu a povznášajúcu hodnotu
 • povzbudzujúci esenciálny olej pri negatívnych myšlienkach, strese a napätiu
 • čistý esenciálny olej bez doplnkov či prísad
 • podporuje zdravý imunitný systém a revitalizuje
 • vhodné do čistiacich prostriedkov pre jeho dezinfekčné vlastnosti
 • pridajte do sódy bikarbóny a vyčistite kúpeľňu a kuchynské spotrebiče pomocou spreju
 • vhodný na zníženie nevoľnosti počas tehotenstva a dlhého cestovania
 • populárny esenciálny olej medzi profesionálnymi aromaterapeutmi tzv. “tekuté slnko”
 • podpora stimulácie lymfatického systému
 • pomáha pri čistení pokožky tela – proti akné, ekzému, vyrážkam
 • pomocou inhalácie eliminujeme, znižujeme pocit na zvracanie, nevoľnosť
 • inhalácia alebo difúzovanie do ovzdušia zlepšuje náladu a zabraňuje depresii
 • pre ranné prebudenie a energiu rozptyľujte v difuzéri kombináciu citrón a mäta
 • jeho výrazná prírodné vôňa eliminuje nepríjemné pachy

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Citrón v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie citrónového oleja vytvára osviežujúcu, energizujúcu a povznášajúcu náladu. Vôňa citrónu odbúrava stres, napätie, či nevoľnosť počas tehotenstva. Počas cestovania v auto difuzéri eliminuje bolesť brucha a žalúdka z dlhého cestovania a zároveň minimalizuje pocit na zvracanie a nevoľnosť. Difúzovanie v aróma difuzéri eliminuje nepríjemné pachy, zlepšuje náladu, zabraňuje depresii a v kombinácií s esenciálnym olejom Mäta vytvára zmes pre ranné prebudenie a energiu na celý deň.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Citrón do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Citrón v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Citrón v kombinácií s nosným kokosovým olejom aktívnym používaním na pokožku tela posilňuje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu, aplikáciou na pulzné body stimuluje lymfatický systém. Obľúbený v domácnostiach pre svoje dezinfekčné účinky na čistenie bytu, v kombinácií so sódou bikarbóny na čistenie kúpeľne a kuchynských spotrebičov vo forme spreju. Svojim jemným zložením sa využíva do prostriedkov osobnej hygieny na čistenie pleti od akné, ekzém a vyrážky (patrí medzi jemné esenciálne oleje vhodné aj pre deti od 3 mesiacov).

Riedenie esenciálneho oleja Citrón s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie. V prípade, že aplikujete tento citrónový esenciálny olej na pokožku, nevystavujte sa slnečnému žiareniu minimálne 12 hodín nakoľko je citrónový olej fotosenzitívny a môže spôsobiť popáleniny na koži.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja citrón s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja z citrónu priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Citrón je vyrobený z citrónovníka pravého, ktorý pochádza z Talianska a Ameriky. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Citrón je na dezinfekciu a povzbudenie, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Citrón je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Citrón je bezpečný pre dospelých, bábätká a novorodencov od 3 mesiacov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Novorodenci od 3 mes., Bábätká od 7 mes., Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť brucha

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Antidepresívny

Podľa použitia

Stres a úzkosť, Sauna a wellness, Upratovanie domácnosti, Relax a meditácia, Vône do auta, Pranie a sušička, Umývačka riadu

Kožné ochorenia

Pleseň, Pigmentové škvrny, Celulitída, Plešatosť, Žihľavka

Zdravotné problémy

Baktérie, vírusy a infekcie, Imunita, Menopauza, Obezita, Obličkové kamene, Ochorenie srdca, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “CITRÓN prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť