22,90

ČAS UČENIA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja pomáha sústrediť saudržať pozornosť a focus
účinky-esenciálneho-oleja upokojuje myseľ a dodáva rozvážnosť
účinky-esenciálneho-oleja vhodné počas písania úloh či pred dôležitou písomkou
účinky-esenciálneho-oleja podporuje mentálny výkon a efektivitu 
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

8 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej ČAS UČENIA na pozornosť, sústredenie a rozvážnosť

Zmes esenciálnych olejov Čas učenia je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi bylinné vône. Jeho hlavný účinok je zvýšiť pozornosť, sústredenie a rozvážnosť pri každodenných situáciách nie len v škole, ale aj počas domácich úloh. Jeho respiračné a antidepresívne účinky pomáhajú deťom odbúrať únavu a vyčerpanosť a zároveň upriamiť svoju myseľ na aktívne myslenie, rozmýšľanie, riešenie logických úloh a koncentráciu myslenia out-of-box-thinking. Esenciálny olej Čas učenia je najvhodnejšie používať v aróma difuzéri počas celej doby učenia. Deťom poskytuje extra boost energie a pozitívnu náladu aj v čase negatívnej atmosféry.

Základné informácie

Názov: Čas učenia
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takýmto olejom
Young Living náhrada za: YL doTerra nedisponuje takýmto olejom
Obsah: 6 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • výrazná bylinková aróma so sladkým tónom dreviny
Prírodný esenciálny olej na pozornosť

Čo obsahuje zmes Čas učenia?

Esenciálny olej Čas učenia je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 6 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Čas učenia obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Cédrové drevo (Cedarwood), Grep (Pink Grapefruit), Levanduľa (Lavender), Vrátič (Vetiver), Bergamot a Petitgrain.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 6 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Lavandula angustifolia (Lavender) flowers > Levanduľa
 2. Citrus bergamia (Bergamot) fruit peel > Bergamot
 3. Cedrus atlantica (Cedarwood) wood > Cédrové drevo
 4. Citrus x paradisi (Pink Grapefruit) fruit peel > Grapefruit
 5. Citrus x aurantium (Petitgrain) leaves > Petitgrain
 6. Vetiveria zizanioides (Vetiver) roots > Vrátič

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Čas učenia

Zmes esenciálnych olejov Čas učenia (Study Time) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti, po pôrode
 • Petitgrain (Petitgrain) > anti-spasmodický, proti-infekčný, antibakteriálny, protizápalový, sedatívny
 • Bergamot (Bergamot) > antiseptický, sedatívny, antibakteriálny, anti-infekčný
 • Cédrové drevo (Cedarwood) > anti-bakteriálny, diuretický, antiseptický
 • Grep (Pink Grapefruit) > prírodný antioxidant, bohatý na vitamín C, antibakteriálny, antimikrobiálny, antifungicidný
 • Vrátič (Vetiver) > anti-mikrobiálny, proti-zápalový, anti-fungicídny, antibakteriálny

Ako používať esenciálny olej Čas učenia?

Prírodný esenciálny olej Čas učenia je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálna zmes pripravená certifikovaným aromaterapeutom
 • synergia viacerých jednoduchých esenciálnych olejov na sústredenie, pozornosť
 • udržiavanie focus detí na jednu aktivitu, činnosť
 • podpora zvýšenia mentálneho výkonu
 • podporuje dlhšiu výdrž a efektivitu detí
 • vhodné pred a počas prípravy do školy, učenia či pred dôležitou písomkou
 • upokojuje myseľ, pomáha utriediť si myšlienky a pozerať jedným smerom
 • Petitgrain – zvyšuje pozornosť, sústredenie
 • Bergamot – dodáva upokojenie pre myseľ
 • Cédrové drevo – zvyšuje mentálny výkon
 • ideálne kombinovať napríklad s pomarančom pre výraznejší efekt
 • vhodné nie len pre deti ale aj dospelých v kancelárií či home office pre efektívnu prácu
Prírodný esenciálny olej na sústredenie

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Čas učenia v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Čas učenia je najlepší a najefektívnejší spôsob ako využiť pozitívne účinky tohto éterického oleja pre naše deti. Esenciálny olej je KidSafe a teda vhodný pre deti od 2 rokov. Difúzovanie v aróma difuzéri vytvára pozitívnu náladu a energiu aj v časoch kedy sa našim deťom nechce príliš učiť. Svojou vôňou priaznivo pôsobí na mozgovú činnosť, čo im vytvára príležitosť aktívneho premýšľania v čase štúdia.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Čas učenia do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Čas učenia v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Esenciálny olej Čas učenia môžeme používať aj lokálne na pokožku tela v kombinácií s nosným olejom, no vhodnejší spôsob je jeho využitie v aróma difuzéri. Roll on zmes však môžete aplikovať na hrudník, za uši či zápästia. Pre deti odporúčame riediť v rozmedzí 0,5-2% riedenie pre ich citlivejšiu pokožku tela. Roll on zmes oleja s nosným olejom môžete pribaliť deťom aj do aktovky do školy. Aplikovať si ho teda môže aj sám a bezpečne pred skúškou či dôležitou písomkou alebo odpoveďou.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Čas učenia s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Čas učenia priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Čas učenia je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Čas učenia je na pozornosť, sústredenie a rozvážnosť, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Čas učenia je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Čas učenia je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná

Podľa účinkov

Respiračný, Antidepresívny

Podľa použitia

Únava a vyčerpanosť, Pozornosť a sústredenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “ČAS UČENIA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť