ESENCIÁLNE OLEJE AKO PRÍRODNÉ ZLÚČENINY

Esenciálne oleje sú prírodné zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú v stonkách, kvetov, semenách, koreňoch a iných častiach rastlín. Veľká časť esenciálnych olejov má krásnu a silnú vôňu, ktorú si zamilujú takmer všetci. Určite poznáte ten pocit keď si vychutnávate čerstvú citrónovú limonádu v lete na terase, keď vám manžel donesie kytičku ruží a vy ucítite jej nádhernú vôňu, skvelé mojito plné mäty a limetky na letné osvieženie alebo jednoducho prechádzka po levanduľovom polí. Ak ste to už zažili prešli ste procesom, ktorý sa volá aromaterapia.

Tieto aromatické zlúčeniny sú prirodzené látky v rastlinách a prioritne sa nevytvárajú preto, aby ich človek využíval vo forme esenciálnych olejov, ale preto aby chránili rastliny a stromy pred ich prirodzenými nepriateľmi, predátormi či chorobami. Mnohé z nich zohrávajú dôležitú úlohu pri opeľovaní rastlín.

LIPOFILNÉ ESENCIÁLNE OLEJE

Esenciálne oleje sú tiež definované ako fytochemické látky (nie sú rozpustné vo vode, ale v tukoch – sú lipofilné), ktoré pozostávajú z mnoho volatilných organických zlúčenín. Spôsoby ich používania sú rôzne. Esenciálne oleje neobsahujú tukové lipidy ani kyseliny (ako iné rastlinné a živočíšne oleje), no napriek tomu sú rozpustné v tukoch. Esenciálne oleje sú veľmi jemnéčisté látky, ktoré sa pri dotyku s pokožkou okamžite absorbujú. Neriedené esenciálne oleje sú číre a čisté. Väčšina z nich má čistú priehľadnú farbu. 

VÝHODY ESENCIÁLNYCH OLEJOV

Esenciálne oleje, teda ich zložky prioritne pomáhajúochraňujú rastliny, neskôr boli ich medicínsketerapeutické výhody využívané v mnohých kultúrach naprieč celým svetom už od dávnej histórie. Dnes tieto zlúčeniny v podobe esenciálnych olejov robia radosť všetkým ľudom na svete pre svoje nádherné voňavé účinky. Mnohé vedecké výskumy a testy prispievajú k tomu, že sa znova začínajú využívať ako holistický prístup v starostlivosti o naše zdravie. Ich vynikajúce účinky ich predurčujú pre zdravotné využitie v každej oblasti.

KVALITA A ČISTOTA ESENCIÁLNYCH OLEJOV

Esenciálne oleje Plant Therapy predstavujú bezpečné, čisté a zdraviu prospešné éterické oleje, ktoré využívajú ľudia po celom svete. Plant Therapy spolupracuje s farmármi, ktorý svoje plody pestujú bez pridania chemikálií, z udržateľných zdrojov so zreteľom na našu prírodu. Farmári rastliny ručne zbierajú, aby zabezpečili ich najvyššiu kvalitu a čistotu. Kvalita a čistota esenciálnych olejov je potvrdená rôznymi certifikátmi, aby sa ľuďom zabezpečili bezpečné oleje pre terapeutické použitie. Štandard kvality je zabezpečený testami:

  • GC/MS test kvality
  • USDA organic
  • GMP testovanie
  • Leaping Bunny certifikát

Esenciálne oleje poznáme buď jednozložkové ako Mäta, Čajovník, Eukalyptus alebo viaczložkové synergie tzv. zmesi esenciálnych olejov, ktoré sú pripravené profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí tieto zmesi pripravujú na konkrétny problém, ktorý sa snažíme vyriešiť (napríklad esenciálny olej Bolesť Hlavy).